T.C. Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli meslekler arasında olan PVC Doğrama Montajcısı MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Mesleki Yeterlilik Belgesini 12 ay içerisinde belgesini almayanlar artık çalıştırılamayacaktır.  Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik Fonundan karşılanacaktır.

FIRAT PLASTİK A.Ş., Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile, PVC pencere ve kapı sistemlerinde montaj faaliyetlerinin uzman kişiler tarafından yapılmasını, bu sayede ülkemizdeki PVC pencere kalitesinin ve buna bağlı enerji tasarrufunun arttırılmasını, marka değerinin korunmasını, montaj hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedefliyor. PVC Doğrama Montajcılarının MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek veriyor.

Sosyal Sorumluluk Projesi MYK teşvikler kapsamında meslek erbapları ve nitelikli ve kaliteli iş gücüne katkıda bulunmak, üretimde ve hizmette verimlilik sağlanması,  Montaj ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olması için FIRAT PLASTİK A.Ş., TÜRKAK’tan akredite ve MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) tarafından yetkilendirilmiş CTC BELGELENDİRME MERKEZİ A.Ş. ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için protokol imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları CTC BELGELENDİRME MERKEZİ A.Ş. tarafından yapılacaktır.

Sınav sürecinde yazılı ve uygulama sınav ücretleri FIRAT PLASTİK A.Ş. tarafından karşılanacaktır. Sınavlarda başarılı olan kişiler PVC Doğrama Montajcısı Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olacaktır.  

Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen PVC Doğrama Montajcılarımızın 3 sınav hakkı vardır. İlk sınavlarında başarısız olan kişiler ücretsiz 2 sınav hakkına sahiptir. MYK Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilmeyecek bir şekilde üretilmekte ve yanında Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak, meslekdaşları arasında bir adım önde olabilmek isteyen kişilerin taleplerini CTC BELGELENDİRME MERKEZİ A.Ş ve FIRAT PLASTİK A.Ş. nin aşağıdaki iletişim adreslerine iletmeleri gerekmektedir. 

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak  için  aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.
https://www.myk.gov.tr/
https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi

Her türlü soru için ALO 170 iletişim merkezi 7/24 hizmet sunmaktadır.

Belgeler