PVC Profil

Pvc Profil Çeşitleri Pvc Profil Özellikleri

Ana, yardımcı ve detay olarak sınıflandırılabilen pvc profil, PVC pencere ve kapı sistemlerinin tüm teknik özelliklerini birinci derecede etkilerler. Kaliteli   pvc doğrama   elde etmenin ilk ve en önemli şartı yüksek kalitede pvc profil kullanmaktır. Kaliteli pvc profil nedir? Bu tanımı yapabilmek oldukça zordur ve dünya ülkeleri bu konuda ortak bir standartta buluşamamışlardır. Ülkelere göre   pvc pencere   profilinin şekli, genişliği, odacık sayısı, et kalınlığı gibi bir çok etken büyük farklılıklar gösterebilmektedir. 

Avrupa ülkelerinde pvc profil 3 ayrı standartta tanımlanmıştır.

  • A sınıfı profil genişliği min. 58 mm, en az 3 odacıklı ve et kalınlığı min. 2.8 mm’dir.
  • B sınıfı pvc profil et kalınlığında ise aynı ölçüler geçerli olmakla birlikte et kalınlığı min. 2.5 mm’dir.
  • C sınıfında ise belirli bir değer yoktur.

Ülkemizde A ve B sınıfı pvc profil standardı kabul edilmiştir. PVC profil ister ince ister kalın etli olsun, köşe mukavemet değerinin standartları aşması, kaliteli pvc profil için yeterli olacaktır. Daha kalın veya daha ağır pvc profil, daha kaliteli demek değildir. Bir pvc pencerenin sahip olması gereken teknik değerler sağlanıyorsa o pvc profil kaliteli profildir. Enerjinin korunması için gerekli yalıtım değerlerine ve ihtiyaç duyulan ses yalıtım değerlerine ulaşılması, sistem içinde hava ve su geçirmemesi, rüzgar dayanımı, güneş altında rengini koruması ve dış etkilere karşı kırılma mukavemeti, o pvc profilin kaliteli bir pvc pencere için yeterli olduğunu gösterir. Pvc profilin içinde kullanılacak destek sacının et kanlığı binanın konumuna, yüksekliğine ve rüzgar yüküne göre değişiklik göstermektedir. Fıratpen, 22 farklı renkte pvc profil üretimi gerçekleştirmekte olup lamine folyolarında Alman menşeli Renolit firmasını tercih etmektedir.

  • Selenit Serisi 75 mm pvc profil genişliğine sahipken;
  • Elegance Serisi 80 mm ve
  • Redonit Serisi 85 pvc profil genişliğine sahiptir.
  • 120 mm pvc profil genişliğine sahip Selenit Hollanda kasa ve
  • 160 mm profil genişliğine sahip Selenit Fransız kasa serilerimiz de ürün listemizde bulunmaktadır.

Fıratpen satış noktası olmak, şartları değerlendirmek ve pvc profil fiyatlarıyla ilgili bilgi almak için genel merkezimizle; Pvc doğrama fiyatlarıyla ilgili ise sitemizde bulunan satış noktalarıyla iletişime geçmenizi rica ederiz.