Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Profil Paz. Md. Dr. Mehtap Uluceviz, sunumuna Fırat hakkında genel bilgilendirme yaparak başladı. Türkiye'nin ilk 50 sanayi firmasından biri olan Fıratpen'in pvc pencere sektörünün iç pazar ve ihracat lideri olduğunu vurgulayan Uluceviz, hem yerli hem de milli sermaye ile bunu başardıklarının altını çizdi.  

SEKTÖRÜN LOKOMOTİFİ SELENİT 75 SERİSİ. ZEVKİNİZE UYGUN RENKLERİ VE DESENLERİYLE

Uluceviz şöyle devam etti. "Selenit 75 serimiz sektörün lokomotifi. Değişimin şahikası Selenit şu an sektörün standart üstü serisi. Selenit'in tüm profilleri 75 mm. 6 odacıklı. Isı ve ses yalıtımı rakip 70'liklerin ve 75'liklerin çok üzerinde. Hem de “damla kanatlı”. Rakiplerin standardı ise bildiğiniz gibi hala 70'lik ve düz kanat. Aynı zamanda 75'lik Selenit'i 70'lik fiyatına veriyoruz. Rakiplerimiz daha yüksek fiyata düz kanatlı, daha düşük yalıtımlı 70'lik seriyi satmaya çalışıyor. Bu karşılaştırmayı projelerinizde yaparak kararınızı vermenizi tavsiye ediyoruz. Selenit'i projelerinizin ihtiyaçlarına göre 3 contalı ve A sınıfı et kalınlığında da üretebiliyoruz ve sektörün en geniş renk kartelasına sahibiz. Zevkinize uygun renkleri ve desenleri hızlıca üretebiliyoruz. "

FARKLI PROJELERE FARKLI ÇÖZÜMLER SUNAN SERİLERİMİZ VAR.

Opsiyonel olarak A ve B sınıfı et kalınlıklarında üretilebilen 80 mm genişliğindeki 3 contalı Elegance; 85 mm genişliğinde, yine 3 contalı, A sınıfı et kalınlığına sahip 7 odacıklı Redonit ve sektörün en yuvarlak hatlara sahip serisi Opal ile ilgili de bilgi veren Uluceviz, Ege bölgesi için oldukça önem verdikleri % 100 yalıtımlı Sürme Sistemi Zenia Slide için ayrı bir parantez açtı. Uluceviz sözlerini, Zenia'nın Fırat tarafından özel olarak tasarlandığını, sektörde ilk ve tek olduğunu, Ege'nin sıcağına ve rüzgarına uygun olarak tasarlanan projeler için mükemmel yalıtım sağlayan bir sürme sistemi olduğunu belirterek sürdürdü.

HEM YERLİ HEM DE MİLLİ. TÜRKİYE'NİN VE İHRACATIN LİDERİ

Konuşmasının son bölümünde yerli ve milli sermaye vurgusu yapan Uluceviz şöyle devam etti. "Bir ülkenin, bir ekonominin milli olabilmesi için sermayesinin en az % 60’ının yerli sermeye olması gereklidir. Bu gerçeklik, bir sektörün de milli olabilmesi için en az  % 60’ının yerli sermaye olmasını gerektirir. O zaman o ülkede o sektörün varlığından bahsedilebilir. Ancak bu şekilde o sektörün oluşturduğu kar o ülkede kalır. Biz bu sektörün en büyük milli sermayeli firması olarak bunun garantisiyiz. Peki yabancı sermayeli firmalar ne yapıyor? Karı alıp kendi ülkelerine götürüyor. Karın bizim yaptığımız gibi bu ülkede kalması gerekir ki sanayimiz büyüsün. Bize, ithal-yabancı markaların ürünleriyle yarışamayacağımız bir ürün söyleyebilir misiniz? Üstüne basarak söylüyorum. Sektörün ilerisinde ürün gamına sahibiz. Siz şartnamenizin gerekliliğini iletin, biz çözüm üretelim."

Serilerle ilgili Profil Üretim Md. Sn. Ahmet Koltuk'un teknik bilgi vermesiyle seminer tamamlandı ve yemeğe geçildi. Yemekte sahne alan Aslı Zen misafirleri keyifli anlar yaşattı.